Średnia prędkość wyścigu rowerowego Ironman

Spisu treści:

Anonim

Ironman to szczególny rodzaj triathlonu, zawodów wytrzymałościowych obejmujących pływanie, jazdę na rowerze i bieganie. W zawodach Ironman uczestnicy muszą przepłynąć 2, 4 mil, przejechać rowerem 112 mil i przejechać 26, 2 mil w 17 godzin. Trasy różnią się w zależności od rasy, a uczestnicy mogą napotkać strome podjazdy, szybkie zjazdy i ostre zakręty. Musisz ukończyć odcinek rowerowy wyścigu wystarczająco szybko, aby pozostać konkurencyjnym w swojej grupie wiekowej, ale nie tak szybko, aby nie mieć zapasów energii na ukończenie segmentu biegowego.

112-milowy wyścig rowerowy jest środkowym segmentem triathlonu Ironman.

2011 Ironman Nowa Zelandia

Mężczyźni, którzy wygrali swoje dywizje w Ironman w Nowej Zelandii, mieli średnie prędkości motocykla w zakresie od 14, 09 km / h dla Yoshimori Hirai do 23, 74 km / h dla Cameron Brown, od marca 2011 r. Kobiety, które ukończyły najlepsze 25 miejsca w swoich dywizjach, miały średnie prędkości rowerów od 15, 99 mph dla Tiare Lund do 21, 63 mph dla Samantha Warriner.

Mistrzostwa Świata Ironman 2009

W październiku 2009 r. Mężczyźni, którzy ukończyli Mistrzostwa Świata Ironman, mieli średnie prędkości roweru w zakresie od 14, 53 mil na godzinę do 22, 83 mil na godzinę. Kobiety, które ukończyły ten wyścig, miały średnie prędkości roweru od 15, 80 mil na godzinę do 20, 62 mil na godzinę. Zawodnicy niepełnosprawni kończący ten wyścig mieli średnią prędkość roweru 18, 53 mil na godzinę.

2009 Ironman Canada

Mężczyźni, którzy ukończyli Ironman Canada w sierpniu 2009 roku, mieli średnie prędkości roweru od 15, 5 mil do 22, 46 mil na godzinę. Kobiety miały prędkości od 14, 5 mil na godzinę do 20, 74 mil na godzinę.

Średnia minimalna prędkość

W zawodach takich jak Mistrzostwa Świata Ironman musisz ukończyć cały wyścig w 17 godzin. Musisz ukończyć odcinek pływania w ciągu 2 godzin 20 minut po rozpoczęciu wyścigu, a odcinek rowerowy w ciągu 10 godzin 30 minut od początku wyścigu. Jeśli potrzebujesz maksymalnego czasu na ukończenie odcinka pływackiego, musisz ukończyć odcinek rowerowy w 8 godzin i 10 minut, aby pozostać w zawodach. Aby to zrobić, musisz utrzymywać minimalną średnią prędkość około 14 mil na godzinę w segmencie roweru.