Anonim

Pierwszy triathlon Ironman odbył się na Hawajach w 1978 roku, a tylko 15 sportowców rozpoczęło ostateczny test ludzkiej wytrzymałości. Dziś na całym świecie konkurują setki tysięcy triathlonistów w triathlonach Ironman. Istnieje tak różnorodna konkurencja, że ​​czas potrzebny na ukończenie Ironmana może się znacznie różnić.

Czas potrzebny do ukończenia triathlonu Ironman różni się w zależności od sportowca. Źródło: BartekSzewczyk / iStock / Getty Images

Czas odcięcia

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że każde z wydarzeń Ironmana ma określony czas odcięcia. Istnieje ogólny czas odcięcia, a także czas odcięcia dla każdego etapu. Jeśli nie ukończysz etapu lub triathlonu w wyznaczonym czasie, zostaniesz uznany za Nieukończony. Czasy odcięcia różnią się w zależności od konkretnego wydarzenia, ale czasy odcięcia dla Mistrzostw Ford Ironman w Kona na Hawajach są następujące: Pływanie 2, 2 mili musi zostać ukończone w ciągu 2 godzin i 20 minut od startu; rower o długości 112 mil musi zostać ukończony w ciągu 10 godzin i 30 minut od startu; a bieg 26, 2 mili, w tej samej odległości co maraton, musi zostać ukończony w ciągu 17 godzin od startu.

Profesjonalni atleci

Zawodowi sportowcy poświęcają swoje życie i intensywnie trenują, aby rywalizować w triathlonach. Mogą trenować przez wiele godzin dziennie, każdego dnia tygodnia, a wszystko, co robią, obraca się wokół konkurencji. Dlatego ich czasy wykończenia są najlepsze na wydarzeniach. Na przykład najlepszy finiszer mężczyzn na Mistrzostwach Forda Ironman 2010 na Hawajach ukończył wyścig w 8 godzin 10 minut 37 sekund, a najlepsza finalistka ukończyła wyścig w 8:58:36.

Grupy wiekowe

Istnieje również uznanie za ukończenie Ironmana na szczycie grupy wiekowej. Wielu zawodników, którzy chcą ukończyć wyścig na szczycie swojej grupy wiekowej, to zawodowi lub półprofesjonalni sportowcy. Grupy wiekowe są podzielone na pięcioletnie przyrosty. Zawodowi sportowcy płci męskiej w grupach wiekowych od 55 do 59 lat mogą ukończyć zawody w mniej niż 10 godzin.

Przeciętny Joe

Nie każdy, kto bierze udział w triathlonie Ironman, jest w stanie przez cały dzień i każdego dnia brać udział w zawodach. Jest wielu sportowców, którzy pracują na pełny etat i mają zobowiązania rodzinne. Dobrze wyszkolona osoba wciąż może ukończyć triathlon Ironmana z czasem do stracenia. W 2010 r. W mistrzostwach Ford Ironman uczestniczyło 1777 osób. Zawodnik, który zajął ostatnie miejsce, ukończył kurs w 16:59:13. Rzeczywisty czas potrzebny na zakończenie imprezy będzie zależał od uwarunkowań, treningu i doświadczenia.